מהי הומיאופתיה?

ההומאופתיה היא אחת משיטות הרפואה האלטרנטיבית הפופולאריות ביותר בעולם. היא מתבססת על תיאוריה של הרופא סמואל האנמן מהמאה ה- 18, אשר מצא כי ניתן לרפא מחלות ע"י מתן חומר, שאם יינתן לאדם בריא הוא יגרום אצלו לאותם סימפטומים של המחלה. האנמן קרא לכלל הזה "כלל הדמיון", הידוע גם כ"דומה מרפא דומה" (בלטינית: similia similibus curentur).

המטפל ההומאופתי מזהה על פי מצבו הפיסי, המנטאלי והנפשי של החולה את החומר המתאים למטופל.

התכשיר ההומאופתי נקרא "רמדי", והוא אותו חומר שגם לסימפטומים של המחלה, אך מדולל באלכוהול בסדרה של דילולים ההולכת וגדלה, עד למצב שבו מסולק כביכול האפקט הרעיל של החומר ונותרות תכונותיו המיטיבות החומרים ההומאופתיים מקורם מהטבע, מהחי, מהצומח ודומם (למשל: מלחים, מתכות, פרחים, חלב יונקים).

השיטה ההומאופתית דוגלת בשיפור מתמיד, מהיר ושנעשה באופן עדין, עם תופעות לוואי מועטות אם בכלל.

בבית המרקחת ההומאופתי נרקחות ההכנות ההומאופתיות (ה"רמדיס"), בהתאמה של החומר ורמת הדילול שלו לפי הנחיותיו של המטפל ההומיאופתי.

בבית המרקחת "נאות שושנים" קיימת בקרת טיב ואיכות של ההכנה ההומאופתית, כולל הקפדה על חומרים איכותיים ונוהל הכנה מוקפד ותואם להנחיות משרד הבריאות (נוהל 10 - נוהל מוצרים הומאופתיים של משרד הבריאות). 

ההכנות הומאופתיות בטוחות לשימוש, הן אינן רעילות, וכיוון שהן ניתנות במינונים זעירים, ניתן לתת אותן גם לנשים בהיריון ולתינוקות.


בבית המרקחת "נאות שושנים" ניתן לקבל ייעוץ , הפנייה למטפלים מתאימים והכנות הומאופתיות, הנעשות במקום על ידי רוקחים בעלי ידע נרחב בהומאופתיה. דרך אתר בית המרקחת ניתן גם להזמין מוצרים, הכנות הומאופתיות וערכות להומאופתים, ולקבלם עד לפתח הבית.

להרחבה לגבי מהלך הטיפול

 

להזמנת מרשם הומאופתי לחץ כאן >