מטפלים הומאופתיים

מטפל הומאופתי הוא אדם אשר עבר הכשרה בבית ספר הומאופתי מוכר בארץ או בעולם. כיום עדין אין הסמכה מוכרת על-ידי מוסדות המדינה למקצוע ההומאופתיה. המטפל ההומאופתי הטוב, בדרך כלל ימשיך להכשיר את עצמו ולצבור ידע בסמינרים מקצועיים המועברים ע"י הומאופתים מובילים בעולם.

לחידון הומאופתי לרמדיס בסיסיות לחץ כאן >

מהלך הטיפול
הטיפול ההומאופתי מתחיל בפגישה ארוכה (בין שעה וחצי לשעתיים) עם המטפל, אשר יברר עם המטופל את מצבו הכולל הפיסי והנפשי, ואת ההיסטוריה הבריאותית ומהלך חייו. מאחר וההומאופתיה מתייחסת לאדם בגישה הוליסטית כוללת, המטפל יאבחן מתוך מכלול המידע שעלה בפגישה, את מצבו הכללי של המטופל, ויתאים לו את אותו רמדי (חומר) אשר נמצא בספרות ובידע ההומאופתי כמתאים למצבו. לצורך קביעת הרמדי, יכול שההומאופת ייעזר בספרות, ובעיקר ב-  homeopathic materia medica – שהוא אוסף דיווחים על סימפטומים, הקשורים לחומרים מסוימים. בעיקר ייעזר המטפל בתוכנת מחשב מודרנית המאפשרת הצלבת מידע על סימפטומים ומצבים של המטופל, לכדי מציאת ההרכב המתאים ביותר של הרמדי, מהאפשרויות הקיימות.

לאחר שהמטפל הצליח למצוא את הרמדי המתאים, הוא יפנה את המטופל לבית המרקחת כדי לקבל את התכשיר ההומאופתי, אותו הוא רשם. הרמדי יילקח בתדירות וזמנים שיקבעו ע"י המטפל.

בדרך כלל כעבור כשבועיים מהפגישה הראשונה, יתבקש המטופל להתקשר למטפל ולדווח על מידת השינוי במצבו. 

בהמשך הדרך, בהתאם לתגובות של המטופל לרמדי, יקבעו פגישות המשך קצרות יותר, בהן יעשה בירור לגבי מידת ההצלחה בטיפול, הצורך בשינוי המינון של הרמדי או מעבר לטיפול ברמדי אחר.

מאחר והטיפול ההומאופתי מטבעו הוא טיפול מאוזן ועדין, אשר בא לתת פתרון מבלי לגרום לנזק, יתכן שהשינוי במצב הבריאותי של המטופל יהיה הדרגתי לאורך זמן. מומלץ מאוד למטופל ההומאופתי, לאזור סבלנות, להתמיד בלקיחת הרמדי ולהקפיד על הנחיות המטפל. 
 

 רשימת מטפלים המאופתיים
מצורפת מטה רשימה של מטפלים הומאופתיים אשר עובדים עם בית מרקחת נאות שושנים, כשירות ללקוח המחפש מטפל עבורו או עבור משפחתו.

בית המרקחת אינו יכול להתחייב לגבי איכות ותוצאות הטיפול הניתן ע"י אותם מטפלים הרשומים מטה. יחד עם זאת, ברשימה לא יופיעו מטפלים שאינם מוכרים לבית המרקחת.