רותי ורמי הרוקחים

רמי ורותי שילה נפגשו לפני כ-50 שנה בבית-הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית בירושלים.  אז גם נזרעו זרעיו הראשונים של מה שהפך ברבות השנים לאחד מבתי המרקחת הראשונים בישראל שעסקו בהומאופתיה: בית המרקחת "נאות שושנים" בחולון. בית המרקחת נוסד בשנת 1972.

רותי פנתה להתמחות בתחום ההומיאופתיה. היא למדה את רזי המקצוע אצל טובי ההומאופתים בעולם והצטרפה כחברה באגודה הישראלית להומיאופטיה קלאסית. 

רמי פנה אל התחום הדרמטולוגי (עור), התמחה בו, ובמרוצת השנים גילה את סגולות החומרים הטבעיים. 

לקוחות בית המרקחת מגיעים מכל רחבי הארץ כדי לקבל טיפולים אישיים מרותי ולרכוש את ההכנות ההומאופתיות (רמדיס) הייחודיות לבית המרקחת ואת הערכות להומאופטים שהוא מכין. הלקוחות מרבים להתייעץ עם רמי שהפך ל"גורו" של בעיות הציפורניים והעור, ולהיעזר במוצרים הטבעיים שהוא רוקח ומכין בעצמו.

ברבות השנים התפתח בית המרקחת והוא מאפשר ללקוחותיו להזמין את כל מוצריו באמצעות הטלפון ו/או דרך אתר האינטרנט, ולקבלם עד לפתח הבית. טובי ההומאופתים בישראל משתמשים כיום בשירותיו של בית המרקחת, סומכים על טיב ואיכות הכנותיו ההומאופתיות ועל יושרו המקצועי, ומזמינים את מוצריו על בסיס קבוע. 

לצד כל אלה, ממשיך בית המרקחת נאות שושנים לשרת את לקוחותיו הנאמנים זה עשרות שנים, תושבי השכונה והסביבה, ומקפיד לשמור על ציביונו ואופיו הקהילתי-שכונתי: שירות אישי לכל לקוח בשילוב מקצועיות חסרת פשרות הם הדגלים שנושא בית המרקחת.

 

ההומאופתיה בשבילי איננה רק תחום עיסוק מקצועי, אלא זוהי בפרוש דרך חיים.

לאחר סיום תואר שני ברוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים (שם הכרתי את רמי בעלי), עבדתי בחברת טבע במחקר ופיתוח תרופות ובניהול מחלקת ייצור. בהמשך פניתי לרוקחות הפרטית ויחד עם רמי הקמנו בשנת 1972 את בית המרקחת בשכונת נאות שושנים בחולון, שם הוא פועל עד היום.

במהלך השנים נחשפתי לעולם ההומאופתיה, בהתחלה דרך סיפורם של לקוחות שמצאו מזור בהומאופתיה, ולאחר מכן, בעוד אני מתעמקת בתחום דרך ספרות, נפגשתי עם יוסף רווס, מראשוני מורי ההומאופתיה בארץ, שם למדתי בצורה מסודרת את תורת ההומאופתיה. בהמשך הוספתי ללמוד ולקבל דיפלומה מקצועית באקדמיה להומאופתיה של ג'ורג' ויטולקס ביוון (מגדולי וחשובי ההומאופתיים), והמשכתי להשתלם אצל טובי ההומאופתים בעולם (וגה רוזנברג, ג'רמי שר, לו קליין, ועוד רבים אחרים).

עם הזמן פתחתי בבית המרקחת שלנו את המעבדה ההומאופתית, שנהפכה עם השנים להיות מעבדה מובילה, בציוד מתקדם, בהיקף רחב מאוד של רמידיס בשיטות הכנה שונות, בשיטות עבודה מדויקות וקפדניות.

כרוקחת ומטפלת הומאופתית ותיקה, אני מכירה היטב בחשיבות של ההכנה המתאימה לאדם, ושהוכנה באופן מדויק, קפדני ובאיכות חסרת פשרות. אני גאה על כך שהצלחתי להנחיל מסורת זו של רוקחות הומאופתית קפדנית ומדויקת לצוות עובדי בית המרקחת, ובמיוחד על כך שדפנה ביתי, ממשיכה את דרכנו בבית המרקחת בנאות שושנים, כרוקחת מוסמכת ומטפלת הומאופתית בקרוב.

 

 

 

להיות רוקח זה בשבילי שליחות של עזרה לאחר, בשירות לקוח בקהילה או ביצירת תכשיר שעונה לצרכיו.

לאחר סיום תואר שני ברוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים (שם הכרתי את רותי אשתי), עבדתי בחברת טבע במחקר ופיתוח תרופות ובניהול אחת מחלקות ייצור התרופות. בהמשך עסקתי בתעמלנות תרופות ואח"כ הקמתי וניהלתי מעל ל- 10 שנים חברה לייצור תכשירים קוסמטיים-רפואיים, במקביל להקמת בית המרקחת בשכונת נאות שושנים בחולון, הפועל עד היום.

ניסיוני הרב בתחום הרוקחות התעשייתית, בשילוב עם ידע רב בתחומי חומרי הגלם הטבעיים וגישתי ההוליסטית לחיים, חברו כולם יחדיו יצירה של סדרת  תכשירים ייחודיים שפותחו בבית המרקחת נאות שושנים, שמשותף לכולם הוא הרצון לתת מענה איכותי במיוחד, עדין וטבעי ככול הניתן, לצרכים של אנשים בעלי מודעות בריאותית גבוהה או רגישות למוצרים קוסמטיים התעשייתיים הסטנדרטים. 

כל הזמן אני ממשיך לחפש דרכים חדשות ונוספות ליצירת מוצרים ותכשירים לאוכלוסיות המחפשות מזור מיוחד לצרכיהם (בעיות עור, שיער וכו').

להיות רוקח זה בשבילי יותר מעבודה, זו ממש שליחות של עזרה לאחר. כרוקח קהילתי אני רואה בתפקידי לתת עצה מקצועית נכונה, לתמוך ולהקשיב לצרכי הלקוח, וגם לייצר עבורו את התכשיר וההכנה הטובה והיעילה ביותר שניסיוני מאפשר.

גאה אני בבית המרקחת שאנו מפעילים מעל לארבעים שנים, בסדרת המוצרים שהקמנו ובמובילות בתחום ההומאופתיה. 

 

להזמנת מרשם הומאופתי לחץ כאן >